Балансиране на Пета чакра
- Балансиране на Пета чакра
- Вибриращото тяло
- Очистване на полето
- Дълбоко слушане
- Настройване на гласа
- Припяване и използване на мантри
- Нуждата да бъдеш чут
- Писане
- Музика
- Физически упражнения за Пета чакра
Физически упражнения за Пета чакра
Вратът е най-тясната част на торса. През по-голямата част от времето той действа като филтър между ума и тялото. Това го превръща в извънредно податлив на напрежение и скованост. Разхлабването на врата е важно начало за всяка работа, свързана с петата чакра.
Въртене на врата
Бавно завъртете главата си в кръгово движение около раменете. Спрете във всяка от точките, където чувствате напрежение или неприятно усещане, и масажирайте с пръсти. Задръжте главата в позицията на напрежение, докато релаксира до известна степен. След това продължете с движението. Движете се и в двете посоки - по часовниковата стрелка и обратно.
Повдигане на главата
Легнете по гръб и релаксирайте. Бавно повдигнете главата, задържайки раменете на пода, така че да погледнете пръстите на краката си. Задръжте това положение, ако е възможно, няколко минути. Това стимулира щитовидната жлеза и помага за засилването на врата.
Раменен стоеж
Това упражнение също стимулира щитовидната жлеза. Легнете по гръб на пода и релаксирайте. Повдигнете краката си на деветдесет градуса спрямо пода, след това повдигнете краката и хълбоците над раменете, крепейки се на лактите - ръцете са на хълбоците. Останете толкова време, колкото можете, без да изпитате неприятни усещания. Това упражнение помага да се обърне низходящия поток на енергията, като променя посоката на земното притегляне в сравнение с нормалното ни положение.
Риба
Тази поза често следва след раменния стоежа, тъй като допълнително опъва врата. Легнете по гръб. С ръце на хълбоците подпрете горната част на тялото върху лактите, извивайки врата назад, докато главата докосне пода. Упражнението помага също и за отварянето на гръдната кухина и стимулира щитовидната жлеза.
Рало
Ако раменният стоеж е изпълнен с успех, може да опитате рало. Най-напред отново заемете стоеж на рамене. След това спуснете краката си зад главата, докосвайки стъпалата до пода.
Ушно-колянна поза
Ако не изпитвате неприятни усещания в това положение, свийте коленете и ги поставете зад ушите.
Отзиви