Упражнения за Психокинеза
- Упражнения за Психокинеза
- Първо упражнение: Усещане на енергията
- Второ упражнение: Концентрация
- Трето упражнение: Визуализация
- План за обучение
Трето упражнение: Визуализация
Визуализацията е подобна на Упражнение 2 – концентрация върху сложни изображения. Разликата е, че сега обекта не може да се види с очите, а трябва да си го представим в ума т.е. да го визуализираме. Препоръчително е първо да се изпълнят успешно останалите упражнения, защото тогава резултата от визуализацията ще е много по-бърз.
За това упражнение имате нужда от място, където да се упражнявате на спокойствие и множество предмети. Започнете отначало с прости предмети, като ваза или бутилка. Постепенно изпробвайте уменията си с по-сложни обекти, като например растения. Опишете обекта с възможно най-малките подробности и най-много прилагателни. След това затворете очите си и се опитайте да си представите обекта с ума си – това е визуализацията.
Посредством визуализацията се изгражда връзка с обекта. Колкото по-точно сте го описали, толкова повече ще почувствате сякаш сте част от него. Почувствайте сякаш вие и обекта се превръщате в едно цяло.
Тази интензивна връзка ще ви е необходима после, когато искате да влияете на обектите със силата на мисълта си.
Упражнение 3а – Визуализация
- Седнете спокойно. Гърба и главата ви трябва да са на една линия. Целите ви стъпалата трябва да докосват земята. Поставете ръцете на бедрата си.
- Вдишайте три пъти дълбоко и мощно. Трябва да дишате така както след натоварен ден да се върнете у дома и да се настаните удобно на дивана. При вдишване повдигнете раменете си нагоре, а при издишане ги свалете.
- Сега се опитайте да забравите ежедневните си грижи и се съсредоточете върху дишането си. Почувствайте как стомаха ви се издига при вдишване и след това се свива при издишане.
- Сега можете да се опитате да медитирате, но това не е задължително.
- Вгледайте се в избрания от вас обект, който трябва да стои на около два метра на нивото на очите и се опитайте да го опишете с всички подробности и да го възприемете като част от вас.
- Затворете очи и визуализирайте обекта. Ако загубите връзката отворете си очите, погледнете отново обекта и изградете чрез описанието нова връзка.
- С времето визуализацията ще става все по-бързо и с всеки обект ще можете да изградите по-бърза връзка. Целта е да установявате връзка за по малко от минута и след това да визуализирате обекта поне 10 минути.
- Завършете упражнението, като обърнете внимание на тялото си. Вдишайте и издишайте дълбоко няколко пъти и след това си отворете очите.
Когато напреднете достатъчно, цветята са чудесно средство за упражнение на визуализацията.
Упражнение 3б – Визуализация без описание
При това упражнение трябва да се фокусирате върху обекта, без да го описвате с думи. Това е известно в Будистката медитация, като медитация на празнотата или медитация на тишината. След като сте обучили съзнанието си да обръща цялото внимание на един обект и можем да го опишем точно тук и сега, то това не означава че обекта е описан. За някои това може да звучи нелогично, но ще го обясним по следния начин. Има две крайности за контрол на ума, ако искате да контролирате материята с него.
Тук приемате всеки обект и се опитвате да се концентрирате върху него, най-малко 5 минути, без да се замисляте. Не оставяйте на ума си да ви казва например това е ваза, тя е дълга или висока.
Оттук нататък продължете, като в Упражнение 3а, но без да се опитвате да описвате обекта и очите ви са отворени.
Отзиви