Ръководство за добив на злато и карта на златоносните находища в България - КУПИ СЕГА!
Назад до Направете си убежище

Направете си убежище

  1. Направете си убежище
  2. Конструиране на убежището
  3. Как да се лекуваме
  4. Визуализирайте здраве
  5. Вслушвайте се във вашата болка

Визуализирайте здраве

Освен това, което правите върху тялото си „отвън" в оздравителния център (разбираме, че всичко става във въображението ви), вие можете да въздействате на тялото си и „отвътре".

Техническите подробности са известни благодарение на д-р Карл Симънтън. В продължение на години доктор Симънтън използва нетрадиционни методи за лекуване на пациенти с ракови заболявания, на които е поставена диагноза „безнадежден". (Когато нов пациент постъпи в клиниката, при първата консултация д-р Симънтън го поглежда право в очите и пита: „Кога сте решили да умирате?")

Технически визуализацията, която сме на път да опишем, може да се извършва, ако желаете, във вашата неприкосновена стая или в специална стая от оздравителния център. Вие можете, както винаги, да повикате вашия Учител — гуру. (Учителят естествено има способността да ви придружава във всякакви въображаеми пътешествия. Всъщност той е нещо като ваш водач.)

Идеята е да си представите всички болни части в тялото ви като „лошите", а всички здрави — като „добрите". А после си представете битката между тях. „Добрите" винаги побеждават.

Ако например в тялото си имате ракови клетки, можете да гледате на тях като на разбойници — каубои с черни шапки, докато белите кръвни телца ще са герои в бели шапки. В крайна сметка те се срещат на решително сражение и след много стрелба всички „черни шапки" са в затвора или загиват, а „белите шапки" потеглят с конете си по залез или се качват на горния етаж с г-ца Кити или правят нещо друго, каквото вашите „бели шапки" пожелаят.

Вие можете да си представите болните клетки като кучешки бисквити, а здравите — в ролята на самите кучета; когато едно куче види бисквита, то я изяжда Негативните емоции (страх, гняв, вина, обида и т.н.), често свързани с опасните за живота заболявания, могат да бъдат премахнати чрез визуализация.

Гневът например можете да си представяте като огън (или като тлеещи въглени, или змей, бълващ огън), а за да се освободите от него, вижте как реки (или пожарникарски маркучи, или водопади) заливат огъня и го гасят. След това създайте красиво въображаемо езеро с отражения върху водите му, заобиколено от дървета, които излъчват спокойствие (или от планини, или хълмове, или — виждате колко силно може да бъде нашето въображение).

На страха можем да гледаме като на ледено блокче (или като на айсберг, или ледена висулка), което се топи от топлината на слънцето (или от факла, или в сауна).

Ако ви се стори, че визуализацията отива на зле (например ако полярната мечка, която преследвате, се обърне и ви подгони), преустановете веднага и променете представата. (Попадате на годишно събрание в Клуба на ловците на полярни мечки. Там са хиляди ловци, които са прекарали последната седмица в търсене на мечка.)

Не забравяйте, че във въображението си вие никога не трябва да губите.

Друг вариант е да си представите, че увредените клетки във вашето тяло се превръщат в клетки, които не са така опасни за живота. Те могат да причинят само леко заболяване, което бързо ще отмине, или пък да се видоизменят до такава степен, че повече да не им се иска да останат в човешкото тяло и просто да го напуснат. (Съществуват толкова много видове вируси и бактерии, които не желаят да имат нищо общо с човешкото тяло.)

Всяка година се появяват по няколко нови грипни Вируса. Този факт се дължи на мутацията на някои от Вирусите. Например открит е вариант на вируса на СПИН, който не е опасен за живота и засега е наричан HIV-2. Вирусът HIV-1 просто сам може да мутира в безвреден вирус, преди официално да бъде открито „лекарство". И преди то да стане достъпно за всички по света, клетките на вируса HIV може да мутират 6 тялото на всеки индивид.

Ако някой ваш орган не функционира правилно — сърцето например, представяйте си, че то работи безпогрешно. Представяйте си, че му няма нищо. Чувайте как бие силно, ритмично и енергично. Ако имате например склонност към запушване на артериите, представяйте си ги отворени, напълно изрядни, здрави.

Визуализациите можете да правите навсякъде, по всяко време. Скуката и нетърпението могат да ви подтикнат да се занимавате с такива вътрешни въздействия. Докато чакате на опашка в супермаркета или слушате тъпо радиопредаване, използвайте времето да се лекувате.

Вариантите, както вече сте забелязали, са неизброими. Проявете творчество. Забавлявайте се. Ако се научите да изпитвате удоволствие от процеса на лекуването, ще откриете, че и здравето ви се подобрява.

Рейтинг:
4.0/5 на базата на 1 оценка

Отзиви

Анонимен
Статуята на Свободата (на английски: Liberty Enlightening the World, по-известна като Statue of Liberty, на френски: La Liberté éclairant le monde) е неокласическа скулптура, огромен паметник, който се издига в пристанището на Ню Йорк на остров Либерти. Тя е проектирана от Фредерик Огюст Бартолди и открита на 28 октомври 1886 година. Густав Айфел, конструкторът на Айфеловата кула, проектира вътрешната носеща конструкция. Представлява римската богиня на свободата Либертас, облечена в тога, държаща факел в издигнатата си дясна ръка и правна книга в другата, на която е изписана датата на подписването на Американската декларация за независимост.
Виж още отзиви
Коментирай
loading...