Потвържденията на Крион
- Потвържденията на Крион
- Радиоактивните отпадъци
- Житните кръгове потвърждават дванайсетичната ДНК
- Житните кръгове дадоха на математиците нови теореми
- Загадката на гама-лъчите е разкрита
- По-бързо от скоростта на светлината
- Земните промени и резонанса на Шуман
- Теорията за Големия взрив под въпрос
Теорията за Големия взрив под въпрос
В ченълинг от 1995 г. в Сидона, щата Аризона, Крион заяви на аудиторията, че теорията за Големия взрив не е точна, както вече смятат много съвременни учени.
Посланието на Крион от 1995 г. за Големия взрив
"Изглежда, че докато седите тук в тази модерна епоха, вашите учени са убедени, че цялата материя, която виждат във Вселената - Земята, Слънчевата система, галактиката и всички други галактики, които могат да видят - са породени от едно разширяващо се събитие. Те са нарекли това събитие Големия взрив. Това наистина е много нелогична научна идея, въпреки че метафорично има същата логика както преди триста години..." (Има предвид теорията, че всичко, което виждаме на небето, се върти около нас - с математически доказателства.)
Крион ни дава примери за нелогичността на идеята и ни посочва накъде да гледаме - включително възрастта на самите звезди на голямо разстояние - и неравномерното разпределение на материята. Като че ли Крион не е сам. През последните две години все повече учени подставят под въпрос теорията и установяват сходни неща, точно както прогнозира Крион.
Ново схващане за възрастта на старите звезди
Дали е въпрос на криза в космологията или просто недостатъчни знания, астрономите са изправени пред една главоблъсканица. Вселената, според някои наблюдения, изгледа да е по-млада от най-старите си звезди.
За да разрешат този парадокс, изследователите трябва да докажат, че Вселената е по-стара от последните изчисления за 9-11 милиарда години или че най-старите звезди в нашата галактика са по-млади от 12 до 8 милиарда години.
(Science News, 14 декември 1996, "Ново схващане за възрастта на старите звезди", стр. 374. Цялата статия не е поместена.)
Но това не е всичко!
Смут в небесата
Представете си как научавате от авторитетен източник, че вашата майка е по-млада от вас. Това очевидно е крайно неприемливо. Щяхте да изпаднете в недоумение, принудени да обмислите възможността да сте значително по-млади, отколкото сте смятали. Астрономите са хвърлени в подобен смут - Вселената се оказва на възраст между 8 и 12 милиарда години. Дотук добре. Но това прави Вселената значително по-млада от най-старите познати звезди!
(Списание Discover, месец март 1995, "Криза в космоса", стр. 66. Цялата статия не е поместена.)
Космосът има посока?
На изток, на запад, из целия космос: накъдето и да погледне наблюдателят, необятната шир изглежда еднаква. Посоката няма никакво значение в най-простия вариант на модела на Големия взрив, според който първичната вселена се разширява като съвършено сферичен балон.
Но един противоречив доклад сега поставя под въпрос тази догма. Анализът на поляризацията на радиовълните, излъчвани от далечни галактики предполага, че Вселената все пак може да си има любима посока...
Ако бъдат потвърдени, резултатите от изследването могат да дадат стряскащи заключения. Една от възможностите е, че Големият взрив е предизвикал неравномерно разпределение на материята и някак изкривено разширяване...
(Science News, 26 април 1997, брой 252. "Космосът има посока?", стр. 252. Цялата статия не е поместена.)
Отзиви