Ръководство за добив на злато и карта на златоносните находища в България - КУПИ СЕГА!
Назад до Знаете ли какво искате ?

Знаете ли какво искате ?

  1. Знаете ли какво искате ?
  2. Действайте
  3. Ако не действате - не го желаете
  4. Да вярваш

Ако не действате - не го желаете

Запишете си горното с големи букви някъде, за да можете често да си го четете. Многото мъчителни мисли, депресия, безсилие, болест и т.н. произтичат от това. че хората си мислят, че искат нещо, което всъщност не искат.

Как разбирате какво наистина желаете? Нещата, в постигането на които активно участвате, са наистина желаните. Всичко останало са просто неща, които си мислите, че желаете. Ако си мислите, че желаете нещо, и не участвате активно в постигането му, вие просто се залъгвате.

Вярно е, че може във всеки момент да сте погълнати от извършването на нещичко, свързано с онова, което желаете. Така че как можете да разграничите нещата, за постигането на които активно действате?

Тук именно вашият бележник става полезен. Записали ли сте си дейностите, необходими за целите, които искате да постигнете? Отбелязали ли сте нещата, които знаете, че трябва да се планират за известен период напред — например за следващите две седмици? Ако не. запитайте се: "И тази ли моя цел се нарежда сред целите, отложени за по-късно?" ("По-късно ще го направя, по-късно" и така никога не се стига до нея.)

Ние обикновено сме прагматични. Ако някой ни каже:

„Сигурен човек съм! На мен може да се разчита", ние си мислим „Чудесно" и после чакаме, за да се убедим. Ако тя (в последния пример бяхме писали той, та нека този път приемем, че е тя) закъснее три пъти последователно, то продължава да твърди, че е много точна, ние като че ли сме склонни да изградим мнението си за нейната точност повече върху действията й, отколкото върху думите й. Не че тя нарочно има намерение да мами. Тя обаче може да мами себе си.

Ако хората твърдят, че искат здраве, ние започваме да наблюдаваме какво вършат те за здравето си. Дали активно участват в лекуването си? Правят ли всичко, което могат, за възприемането на здравословни идеи, чувства и действия в живота си? Търсят ли нови и нови възможности, за да подобрят здравето си? Ако това е така, бихме казали, че те наистина искат да са здрави. Ако не — те явно се самозалъгват.

Това, което искате, което наистина искате, е нещото, което активно демонстрирате в живота си—това, което осъществявате чрез действия.

При положение, че искате нещо, но не полагате достатъчно усилия, за да го получите, имате три възможности:

1. Можете да продължите така както досега да се самоизмамвате, и да се правите, че наистина искате онова, което, ако се съди по резултатите, всъщност не искате. Това причинява чувство на безсилие („Защо не мога да имам това, което искам?"), на болка („Никога не постигам това, което искам"), на негодувание („Другите постигат това, което искат, защо аз не мога да го постигна?") и на непълноценност („Предполагам, че не го заслужавам").

2. Откажете се от тази цел. Дайте си сметка, че тя е добра сама по себе си, и ако беше нещо като отиването в съседната стая, щяхте да отидете дотам и да я постигнете, но явно тя е нещо, което не желаете повече от другите неща, които активно преследвате. Признайте, че времето ви е посветено на преследването на други цели, следователно те са по-желани, отколкото въпросната; в такъв случай засега се откажете от нея.

3. Вършете всичко, което е необходимо, за да постигнете целта. Задраскайте в бележника си дейностите, които са в помощ на цели с по-нисък ранг, отколкото въпросната. Докато се придвижвате към целта си, ще появят някои умствени, емоционални и физически възражения. Независимо от оплакванията, които вашият ум, емоции и тяло ще изложат, ако разбирате, че трябва да направите нещо, направете го. Нежно, с обич, но и с твърдост обяснете на възразяващите части от вас самия, че имате нова цел, нов приоритет и че вашите действия ще бъдат в унисон с постигането й.

Това е вашият избор. Повечето хора правят грешка — те приемат нещо за № 1, без действително да избират, и нещата продължават както преди. Ние предлагаме да изберете от две или три възможности. Която и да е от тях ще ви помогне да управлявате по-активно живота си, мислите и действията си.

И последно по въпроса — ако в списъка на вашите цели са включени здраве, щастие, радост и/или обич, вие имате един непрекъснато функциониращ барометър, който показва всеки миг дали се придвижвате към постигането им и който се изразява в това, къде в даден момент насочвате вниманието си.

Но ако се съсредоточавате върху това, което не трябва, не е добро и не е начинът, който ви е необходим, здравето, щастието, радостта и обичта може би ще бъдат несъвместими с вашата дейност.

Обратно, ако се концентрирате върху доброто, върху необходимите неща, върху това, което е приятно и което си струва да се цени около вас (или във вас), то тогава бихме казали, че вие вършите много, за да засилите и подобрите здравето, радостта, любовта и щастието си.

Рейтинг:

Отзиви

Коментирай
loading...